Kontakt

Sekcja prawa podatkowego

POŁĄCZ SIĘ Z NAMI NA ZOOMIE:

Sprawę można zgłosić osobiście podczas dyżuru członków w siedzibie Poradni:

Hasło do spotkań na Zoomie: SPPKAAFM

PRZYJDŹ DO NAS:

jesteśmy dostępni na kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie ul. Gustawa Herlinga – Grudzińskiego 1 pokój 012, budynek A (tymczasowo dyżury tylko online na platformie Zoom)

GODZINY DYŻURÓW

poniedziałek: 10:30 - 12:30

środa: 15:30 - 17:30

piątek: 17:00 - 19:00

Sekcja prawa podatkowego

Sekcja prawa podatkowego świadczy usługi doradcze zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Celem naszych działań jest zminimalizowanie obciążeń podatkowych Klientów przy równoczesnym zagwarantowaniu zgodności podejmowanych przedsięwzięć z obowiązującymi przepisami.

W szczególności pomożemy w zagadnieniach związanych z podatkiem od czynności cywilnoprawnych, podatkiem dochodowym, podatkiem VAT, podatkiem od spadków i darowizn.

Działalność naszej sekcji jest odpowiedzią na złożoność systemu podatkowego obowiązującego w naszym kraju. Podlega on częstym zmianom, przez co dla niektórych staje się zbyt skomplikowany i mało przejrzysty.

Opiekun sekcji
r.pr., dor. ob., med. Paweł Klimek pklimek@afm.edu.pl

Opiekun Sekcji Prawa Podatkowego i zastępca opiekuna Studenckiej Poradni Prawnej (SPP).

Jeden z założycieli SPP, w 2017 i 2018 r. nominowany do tytułu Prawnika Pro Bono nadawanego przez kapitułę dziennika „Rzeczpospolita”.

Jako dydaktyk: prowadzi zajęcia z prawa finansowego, prawa i postepowania podatkowego, pism w postępowaniu administracyjnym i sądowo-administracyjnym, pism w postępowaniu podatkowym, prawa samorządu terytorialnego oraz podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

W sferze naukowej: członek European Network for Clinical Legal Education, oraz autor 29 publikacji naukowych.

W praktyce radca prawny prowadzący indywidualną kancelarię, mediator sądów okręgowych w: Krakowie i Katowicach oraz doradca obywatelski od 2017 r. współtworzący system nieodpłatnej pomocy prawnej w powiatach: będzińskim, lublinieckim, tarnogórskim i gliwickim.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Studencka Poradnia Prawna przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Kontakt